Stredná odborná škola lesnícka a drevárska

Jozefa Dekreta Matejovie v Liptovskom Hrádku

Centrum odborného vzdelávania a prípravy v lesníctve a drevárstve

Naši trubači a vábiči sa zúčastnili súťaže

IV. Medzinárodní akademická soutěž v mysliveckém troubení a vábení jelenů

 

Dňa 15.3.2019, sedem lesničiarov a päť vabičov, zo Strednej odbornej školy lesníckej a drevárskej J. D. Matejovie v Liptovskom Hrádku, spolu so zástupcom školy Ing. Edmundom Hatiarom reprezentovali našu školu na IV. Medzinárodní akademickej soutěži v mysliveckém troubení a vábeni jelenu v Kostelci nad Černými lesy. Počas svojej cesty si urobili jednodňový poznávací výlet v hlavnom meste Českej republiky, v Prahe, ktoré je vzialené od Liptovského Hrádku 507 km. V Prahe navštívili najznámešie pamiatky v Starom Měste ako je Pražský orloj starý 600 rokov, Staromestské námestie v ktorom je radnica, veža s hodinami a typické goticke dómy a Karlov most zo 14. storočia. Krásnou Prahou ich sprevádzal emeritný predseda klubu trubaču ČMMJ Petr Šeplavý, ktorému patrí veľká vďaka. Po krásnej prehliadke sa trubači presunuli na zámok v Kostelci nad Černými lesy, kde boli zároveň ubytovaní. Dňa 16.3.2019, bol deň D kedy lesničiari a vábničiari reprezentovali našu školu, v jednotlivých súťažiach. Lesničiari súťažili v sólistoch na lesnicu, sólistoch na lesný roh a ako súbory za školy. Vábiči súťažili v dvoch kategóriach vábenia jeleňov ako začiatočníci a ako pokročilí. V sobotu o 8:30 bolo slávnostné zahájenie po ktorom nasledovali jednotlivé súťaže. O 18:00 bolo slávnostné vyhlásenie výsledkov, po ktorom nasledoval spoločenský večer, raut. Naši žiaci sa síce neumiestnili na prvotných pozíciach, ale sú veľmi vďační za reprezentáciu našej školy a nášho štátu. Týmto získali mnoho ďalších poznatkov a poučili sa na svojich chybách, do budúcna budú vedieť v čom sa majú zdokonaliť. V sólistoch na lesnicu nás reprezentoval Adrián Fapšo, v sólistoch na lesný roh Klaudia Juríková, za celý súbor Martin Mikulaj, Adrián Fapšo, Ján Lajda, Jakub Kubík, Natália Tarageľová, Klaudia Juríková a Lenka Knížková. Vo vábení jelenej zveri ako začiatočníci našu školu reprezentovali Ján Lajda, Adrián Fapšo a za pokročilých Milán Kubulek, Ján Gažúr a Martin Mikulaj. Ďakujeme našim študentom za reprezentáciu školy na IV. Medzinárodnej sútaži v mysliveckém troubení a vábeni jelenu, veľká vďaka patrí aj učiteľovi trúbenia Ing. Edmundovi Hatiarovi a učiteľovi vábenia Ing. Michalovi Budinskému za prípravu.   

Natália Tarageľová 3.A

Partneri

Žilinská župaLesy SRSlovenská poľovnícka komoraŠtátne lesy TANAPuDrevársky magazín