Stredná odborná škola lesnícka a drevárska

Jozefa Dekreta Matejovie v Liptovskom Hrádku

Centrum odborného vzdelávania a prípravy v lesníctve a drevárstve

Absolvent našej školy je majster Európy

Absolvent našej školy je Majstrom Európy

Dňa 27.5.2017 sa vo Francúzsku uskutočnil XIX. ročník ME vo vábení jeleňov. Zastúpenie mala aj naša slovenská delegácia vyslaná Slovenskou poľovníckou komorou v spolupráci s Múzeom vo Sv. Antone. V náročnej konkurencii sa podarilo s prehľadom zvíťaziť absolventovi našej školy  Ing. Jaroslavovi Mlynárikovi, ktorý sa stal majstrom Európy a tak po dlhých desiatich rokoch sa vďaka nemu môže Slovensko tešiť znovu z majstrovského titulu. Teší nás to o to viac, že Jaroslav sa vo vábičských zručnostiach zdokonaľoval na našej škole ako člen krúžku vábičov zveri.Slovenská delegácia vábičov zároveň obsadila krásne 3.miesto.

 

Úprimne blahoželáme

Lesu a lovu zdar!

Partneri

Žilinská župaLesy SRSlovenská poľovnícka komoraŠtátne lesy TANAPuDrevársky magazín