Stredná odborná škola lesnícka a drevárska

Jozefa Dekreta Matejovie v Liptovskom Hrádku

Centrum odborného vzdelávania a prípravy v lesníctve a drevárstve

Žiaci školy darovali krv

 Na jar a jeseň je v našej škole organizovaná už 10 rokov "Študentská kvapka krv"i, pod výstižným názvom "Zelená kvapka krvi". Aj tento rok, v utorok 14.11.2017, v priestoroch spoločenskej miestnosti SOŠ lesníckej a drevárskej  v Liptovskom Hrádku nastal od rána neobvyklý pohyb.

Pracovníci SČK z Liptovského Mikuláša a Národnej transfúznej služby SR zo Žiliny podľa pripraveného harmonogramu začali s účastníkmi vypĺňať potrebné dotazníky. V dotazníkoch sa pracovníci snažia zistiť či potencionálni darcovia nemajú nejaké prenosné choroby, či v poslednom období neužívali lieky alebo antibiotiká a tým vlastne či sú vhodnými darcami. Študenti, učitelia aj zamestnanci školy nad 18 rokov po absolvovaní vstupnej prehliadky darovali najvzácnejšiu tekutinu – svoju krv.

V tomto roku sa odberu zúčastnilo 30 študentov a zamestnancov SOŠ lesníckej a drevárskej  a Gymnázia v Liptovskom Hrádku , z toho 11 prvodarcov.

Chceme poďakovať všetkým, ktorí takýmto spôsobom vedia prejaviť lásku k neznámym ľuďom a pomôcť tým, ktorí to potrebujú.

 

Silvia Tkáčová, študentka 4.B TD ODNV

Partneri

Žilinská župaLesy SRSlovenská poľovnícka komoraŠtátne lesy TANAPuDrevársky magazín